Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7585210



*

nr 758 5210


MIXED MEDIA

Valter Rosén, study, signed, Tahiti, 1982, 13x15,


Valter Rosén, studie, signerad, Tahiti, 1982, 13x15


Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday May 14 2012
at 17:36:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/5 12:37:13 1      200 kr
14/5 15:45:07 2      Vinnande bud
14/5 17:29:43 3      350 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik studie tahiti valter rosén vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr